Kempingi dla kamperów w Europie

Gdzie i jak szukać kempingów dla kamperów?

Jest wiele stron internetowych, na których znajdziemy listę dostępnych kempingów w okolicy, w której planujemy nocleg. Ale najszybciej i bez skomplikowanego wpisywania kryteriów wyszukiwania z pomocą przyjdą nam Mapy Google. Wystarczy w aplikacji wyszukać „camping” lub „kemping” i w przeciągu kilku sekund na mapie pojawią się ich lokalizacje.

Istnieje jednak ciągle dość duża liczba kempingów, które nie posiadają swojej wizytówki w Googlach albo nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania, a tym samym nie widać ich na mapie. W tej sytuacji do dyspozycji mamy strony internetowe lub związane z nimi aplikacje na urządzenia mobilne, zawierające listę kempingów we wszystkich krajach europejskich takie jak:

https://pl.camping.info/

https://www.eurocampings.pl/ – tylko kempingi zrzeszone w ACSI

W większości krajów prowadzone są również bazy kempingów, czy to przez organizacje związane z karawaningiem i turystyką, czy też przez osoby prywatne:

http://www.camping.se/

https://www.myswitzerland.com/pl/kempingi.html

https://www.campingguiden.no/

Co zaś się tyczy tej ostatniej strony internetowej, to w przypadku Norwegii polecamy również Norweski Przewodnik po kempingach wydany przez Norweskie Stowarzyszenie NHO Reiseliv. Dokument w postaci pdf’a (w językach norweskim i angielskim), jest do pobrania na stronie promującej turystykę w tym kraju – https://www.visitnorway.pl/noclegi/kempingi/.

Jeśli chodzi o ceny noclegów na kempingach, to najtańsza (co niektórych to zdziwi) jest Skandynawia, a najdroższe są Chorwacja, Włochy i Hiszpania. W sezonie trzeba liczyć się tu z wydatkiem rzędu 60 – 100 EUR za dobę (kamper, 2 osoby dorosłe + 2 dzieci). Dla porównania, stawki np. w Norwegii są średnio o połowę niższe.